Фігуранти скандалу довкола брата голови Офісу президента Дениса Єрмака — Сергій Шумський та Дмитро Штанько — пояснили свій конфлікт з Єрмаком тим, що він відмовлявся повернути гроші, які брав за сприяння у призначеннях на посади.
Про це вони розповіли в інтервʼю «Бабелю».
Штанько розповів, що перші конфлікти почали виникати у вересні 2019 року. «До мене почали звертатися люди, мовляв, гроші заплатили, а нічого не рухається», — пояснив він. Тоді Шумський запропонував Єрмаку створити громадську організацію і вести свою діяльність через неї.
«Відкриваємо в перших числах жовтня. Проводимо установчі збори. Голова — Денис Єрмак. Обрали. І тут він починає зникати з радарів, ігнорує дзвінки. Зустрічі раз на тиждень у кращому разі. Кажу: «Денисе, що відбувається?» Пояснює, що дуже зайнятий. Каже: «Треба почекати до лютого 2020 року. Ось Андрій Єрмак, обійме топпосаду». Був ще жовтень-листопад 2019 року. Нехай люди чекають. Але дехто не захотів чекати. Почали обурюватися. Просили повернути гроші. І тоді він нам заявив: «Які гроші? Я у вас нічого не брав», — розповів Шумський.
Пізніше, за словами Шумського, Єрмак порадив йому «відійти від Штанька». «Мовляв, ми нічого не брали, нехай Діма сам розбирається, нехай його порвуть», — пояснив він. При цьому, як стверджує Шумський, Єрмак перелічив людей, у яких взяв 15 «вірчих грамот» — внесків, по $15 тисяч кожний.
Тоді ж між Штаньком, Шумським та Єрмаком відбулася зустріч, на якій вони просили брата голови ОП повернути гроші. «Денис дуже не хотів зустрічатися. А на зустрічі заявив:
«Хто ви такі і чому ви на мене наїхали?» Кажу: «Денисе, гроші бралися?» Відповідає: «Я взагалі нічого не знаю. Розбирайтеся самі. У мене брат біля президента, вам усім жопа», — розповів Шумський.
Нагадаємо, що раніше Фігуранти «плівок Лероса» розповіли, що кандидати на державні посади мали сплачувати до 900 тисяч гривень нібито за експертизу їхніх проєктів у Національному інституті стратегічних досліджень (НІСД). Ця експертиза була необхідна для подальшої участі у конкурсах.
Шумський пояснив, що кандидати на державні посади представляли їм власні проєкти, які вони б хотіли реалізовувати після призначення. Життєздатність такого проєкту мав підтвердити НІСД.
Жми «Нравится» і получай тільки найкраще в Facebook ↓«Це був так званий «вхідний квиток». Людям, які давали гроші, як ми вважали, на експертизу та представницькі витрати, Денис казав, що вони прийняті в команду», — сказав Штанько.